Szervezeteket fejlesztünk
embereken keresztül!

5 mítosz a Time Management-ről

21.03.2019 persolog Hungary 0
5 mítosz a Time Management-ről

Sokféle téves felfogás létezik az időről, amik inkább mítoszoknak vagy irracionális meggyőződéseknek mondhatók. Szeretném az öt leggyakoribb idővel kapcsolatos mítoszt megvitatni és megdönteni.

1. Az idő pénz.

Elcserélnél 10 évet az életedből 1 millió euróra? Természetesen az idő több, mint pénz. Pénzt gyűjthetsz és tárolhatsz, de ugyanezt az idővel nem teheted meg. Habár, akármennyire is tagadnánk, az ahogyan eltöltjük az időnket, segít elérni a céljainkat, és fejleszti a businesst vagy éppen hátráltatja. Ezért nem szeretjük a holtidőket, és arról álmodunk, hogy bárcsak minden percünk és óránk a maximális hatékonyságot hozná a munkánknak. Mégis mi akadályoz meg bennünket?  

2. Nincs elég időm.

A mai felgyorsult világban mindenki szívében ott él ez a sóhaj: “Bárcsak több időm lenne.”. Aztán eltöltünk egy fél órát a szociális média előtt. És hosszú kávészünetet tartunk. Vagy a lelkiismeretünket azzal csapjuk be, hogy jelentéktelen (vagyis nem fontos, nem sürgős) feladatokkal foglalkozunk. Valljuk be őszintén, sokszor azért uralkodik rajtunk az idő, mert mi nem gyakorlunk kontrollt felette, például önuralommal, hogy csak 10 perc kávészünetet engedek meg magamnak, vagy a prioritások felállításával, hogy a fontos dolgokkal foglalkozzunk.

3. Lehetetlen, hogy tartsam magam a határidőkhöz.

A határidők kezelése mindenkinél egyedi. Egyesek mindig felkészültek és időben befejezik a projektet. Vannak, akik elpepecselik az időt a részletekkel és ezért kicsúsznak a határidőből, míg mások inkább megváltoztatják a határidőt, mondván, hogy egy sokkal fontosabb feladattal vagy ügyféllel voltak elfoglalva. Fontos, hogy tisztán lássuk, hogy a személyiségünk hogyan befolyásolja az időgazdálkodásunkat és tudatában legyünk a személyiségünkből fakadó gyengeségeinknek.

4. Az unatkozás bűn.

Sokan negatív szemmel nézik az unatkozást. Pedig nagyon sok előnye is van. Persze nem feltétlen a munkahelyen. De a telefonoknak köszönhetően szinte soha nem kell unatkoznunk, még egy piros lámpánál vagy a hivatalban sorban állásnál sem. Pedig az unatkozás elősegíti a kreativitást, mivel hagyjuk az agyunkat pihenni. Minden nap kellene időt találnunk arra, hogy elunjuk magunkat, hogy az agyunk másnap sokkal produktívabban tudjon dolgozni.

5. Szabadságról nem is álmodok.

Az unatkozáshoz hasonlóan a szabadság is ma már sokaknak luxusnak számít. Pedig a rendszeres feltöltődés segíti, hogy egészségesek maradjunk testileg-lelkileg. Heti egy nap, és évszakonként egy hétvége pihenés (értsd: nem ellenőrzöm az email-eimet, nem vagyok elérhető) segít elkerülni a kiégést, depressziót és fizikai betegségeket.

Bill Gates mondta, hogy az idő az egyetlen, amit nem lehet pénzen venni. Tehát, ha ilyen értékes, akkor érdemes megtanulni jól gazdálkodni vele. Nem az elfoglalt emberek válnak sikeressé, hanem azok, akik megtalálják a helyes egyensúlyt a munka és a feltöltődés között.

Írta: Kulcsár Viktória, pszichológus és tréner

Fejlődési tippek:

1. Legyél sikeresebb az időgazdálkodásodban az új persolog Time Management Profil  segítségével! Ez egy tudományosan megalapozott, online kiértékelési eszköz, mely egyedi és személyes visszajelzést ad a jelenlegi helyzetedről, illetve az időgazdálkodási kompetenciáidról. Megmutatja azokat a területeket, ahol leginkább fejlesztésre van szükséged és ehhez konkrét, gyakorlati stratégiákat és tanácsokat nyújt.

2. Tréner / coach vagy és szeretnéd segíteni ügyfeleidet, hogy jobban gazdálkodjanak idejükkel és hatékonyabbak legyenek? Vegyél részt az új Time Management Model szakértői képzésen, ahol elsajátítod a szükséges tudást és megszerzed a használati jogot a Time Management Profilra! Kulcsrakész képzési terveket is kapsz, amelyeket értékesíthetsz ügyfeleidnek egyéni vagy csoportos foglalkozás keretében.

3. Olvasd el A Személyiség ABC-je című könyvet, ami egy egész fejezetben tárgyalja a személyiségtípusok kapcsolatát az időbeosztással. Fedezd fel milyen tendenciákra vagy hajlamos, ismerd fel a viselkedéstípusod erősségeid és gyengeségeid és hasznosítsd a tanácsokat a személyes fejlődésedben!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Több téma a blogon :

Vezetés a krízis idején – 2. rész

2020.10.21

Hogyan kezeljük vezetőként a krízis négy szakaszát? Mióta a Covid-19 krízis elérte a világot, mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy egy “VUCA” világban élünk, ami kiszámíthatatlan, bizonytalan, komplex és...Olvasd tovább

Vezetés a krízis idején – 1. rész

2020.08.19

Hogyan kezeljük a krízis négy szakaszát?  A jelenlegi helyzetben, ami az egész világot kihívás elé állítja, megnyugtató gondolat lehet, hogy most mindannyian ugyanabban a hajóban evezünk. Minden ügyfelünk...Olvasd tovább

A reziliencia 10 tényezője

2022.05.02

Azonosítsd be mennyire vagy reziliens tíz faktor mentén! Mi különbözteti meg azt a barátot, aki talpra áll, miután csődbe ment a vállalkozása, attól, aki nem képes túltenni magát egy hasonló ...Olvasd tovább

Rendelj legalább 20.000 Ft értékben és ingyen kiszállítjuk! Ha kérdésed van, írj chat-en vagy hívj: +40747222521 Dismiss